نوشیدنی سلامت جسم

نوشیدنی سلامت جسم

اسموتی‌های سبز منبع بسیار بالایی از ویتامین، مواد معدنی و فیبر هستند که شما می توانید کلیه آنها را در یک لیوان اسموتی داشته باشید. در واقع شاید بتوان گفت اسموتی‌های سبز فست فوت‌های آینده (البته از نوع سالم) می‌باشند زیرا هم خوشمزه‌اند و هم سریع و آسان تهیه می‌شوند و سرشار از مواد مغذی می‌باشند.

 

اگر شما به دنبال دلایل خوردن این نوع اسموتی‌ها هستید پنج دلیل زیر را بخوانید:

• اسموتی های سبز شامل کلیه مواد مغذی می‌باشند که شما برای سرحال و با انرژی بودن در طول یک روز نیاز دارید.
• این اسموتی ها با داشتن چربی‌های طبیعی و پروتئین به کاهش وزن طبیعی شما کمک می کنند.
• استفاده از سبزیجاتی با برگهای سبز در این اسموتی‌ها باعث می شوند که شما مقادیر زیادی ویتامین و آنتی اکسیدان دریافت کرده و همچنین سطح ایمنی بدن شما بالاتر برود.
• بر خلاف آب میوه‌ها، اسموتی‌ها سرشار از فیبر هستند.
• تهیه آنها سریع و آسان است.
در خانه اسموتی سبز درست کنیم :

یک اسموتی سبز خوب شامل مقادیر زیادی میوه برای اضافه کردن طعم و شیرینی به اسموتی است. به طور معمول یک اسموتی سبز شامل ۶۰% میوه و ۴۰% سبزیجات است.
سیزیجات: شما می توانید از محدوده وسیعی از سبزیجات (بسته به ذائقه، فصل و دسترسی شما به آنها) استفاده کنید. برای مثال برگ اسفناج، کلم پیچ، کلم بروکلی، انواع کاهو، برگ چغندر، باک چوی (کلم برگ چینی)، کرفس، جعفری، گشنیز، نعنا، ریحان، شوید و یا حتی سبزیجات خشک.
مایعات: مایعات جهت رقیق کردن و گاهی افزودن طعم و مزه در این اسموتی ها استفاده می شود مانند آب، شیر، آب نارگیل، شیر نارگیل، شیر بادام، شیر سویا، چای سبز، انواع آب میوه.
میوه: انتخاب میوه بستگی به سلیقه شما و البته فصل دارد. موز، آناناس، انبه، انواع توت‌ها (توت فرنگی، تمشک)، پرتقال، آواکادو، سیب، هلو، گلابی، انگور.
نکته: اگر میخواهید اسموتی خنک داشته باشید از میوه های یخ زده استفاده کنید.
نکته: اسموتی را در دو مرحله مخلوط کنید در مرحله اول مایعات و سبزیجات را مخلوط کرده و در مرحله دوم میوه ها را اضافه کرده و دوباره مخلوط کنید این روش به شما اسموتی نرم تری می‌دهد. (پیشنهاد می کنیم درباره آبمیوه گیری سبزیجات این مطلب را بخوانید)
نکته: از مقادیر بسیار زیادی طعم و چاشنی در یک اسموتی استفاده نکنید و اجازه بدهید که طعم‌های طبیعی قابل تشخیص باشند.
طرز تهیه چند نوع اسموتی سبز:

اسموتی سبز استوایی
برگ اسفناج ۲ پیمانه
آب ۲ پیمانه
آناناس ۱ پیمانه
انبه ۱ پیمانه
موز ۲ عدد

طرز تهیه: ابتدا برگ اسفناج و آب را در مخلوط کن مخلوط کرده و سپس میوه ها را اضافه کرده و دوباره مخلوط کرده تا اسموتی آماده شود.

 

اسموتی سبز خامه ای
برگ کلم پیچ ۲ پیمانه
آب ۲ پیمانه
موز ۳ عدد
نصف آواکادو

طرز تهیه: ابتدا برگ کلم پیچ و آب را در مخلوط کن مخلوط کرده و سپس میوه ها را اضافه کرده و دوباره آنها را میکس کرده تا اسموتی آماده شود.

 

اسموتی سبز آناناسی
برگ اسفناج ۲ پیمانه
آب نارگیل ۲ پیمانه
آناناس ۲ پیمانه
آواکادو یک عدد

طرز تهیه: ابتدا برگ اسفناج و آب نارگیل را در مخلوط کن مخلوط کرده و سپس میوه ها را اضافه کرده و دوباره مخلوط کرده تا اسموتی آماده شود.
و در آخر شما می توانید با اضافه کردن این مواد اسموتی خود را مغذی‌تر کنید:

دانه چیا: این دانه سرشار از اسید چرب طبیعی است که باعث افزایش عملکرد بهتر مغز و همچنین کاهش کلسترول می‌شود. این دانه حاوی فیبر، پروتئین، امینو اسیدها، مواد معدنی، آهن، کلسیم و آنتی اکسیدان است.
روغن نارگیل: اسید چرب روغن نارگیل بلافاصله تبدیل به انرژی شده و متابولیسم بدن را بالا برده و به سوزاندن چربی ها کمک می کند.
پودر کاکائو: شامل آنتی اکسیدان است که سطح سیستم ایمنی را بالا برده و برای درمان سرماخوردگی مفید می‌باشد.
آواکادو: این میوه شامل ۲۰ نوع ویتامین و همچنین شامل مواد معدنی است و به اسموتی شما حالت خامه ای می‌دهد.

 

ارسال نظر